Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Obiteljsko Imanje - Rođendanska Proslava

Obiteljsko Imanje - Rođendanska Proslava 8 years ago #750

Obiteljsko Imanje - Rođendanska Proslava

"Ajmo, spremajte se" - zapovjedila je supruga jučer, "žurimo, mala od moje prijateljice ima rođendan".

Cijela obitelj u auto, vozi, vozi, vozi, i nakon dvadesetak kilometara, evo nas.

Koje prijatno iznenađenje, priroda, obiteljsko imanje...

Sve u svemu, jučer sam proveo jedan od najboljih dana u posljednje vrijeme...
Sve je izgledalo nekako drugačije, kao da smo bili na nekom drugom planetu.
Igralo se, razgovaralo se, pilo se i jelo se, pjevalo i plesalo.

Ovi ljudi imaju svoj pogled na život. Ja sam se uspustio u razgovore s mamama od mama.
Nije baš da im se sviđa pravac kojim smo pošli, ali na to i ne obraćaju previše pažnje.

Hrana kojom smo se ubili jučer - sve domaće, spremljeno na licu mjesta - odlično.
Dok su klinci gutali sokove, mi odrasli smo "pijuckali" domaće vino. Vjerovatno se zbog toga atmosfera brzo zagrijala, dosadi ni traga ni glasa...
Kuća na ovom obiteljskom imanju je prastara, ali odlično služi svojoj svrsi, s velikim zanimanjem sam razgledavao i unutra i čega sve nema izvan nje.

Evo kako je to sve izgledalo u slikama:

Grožđe i vino, vino i grožđe, grožđa ko u priči, vino prve kvalitete

Evo i nje - smokva

Zečevi

Danas okreneš regulator i evo topline u kući, po zimi u kratkim rukavima.
Kako su to radili naši stari?
"Šta raste u šumi? Mali, ako se hoćeš grijati, prvo treba nacijepati drva. Ako ne znaš zapaliti vatru, crknut ćemo od hladnoće".

Re:Obiteljsko Imanje - Rođendanska Proslava 8 years ago #751

Obrana od vampira

Stari šporet i pizza.
Jedna od stvari koje obožavam je šugo od pomidora.
I sam ga volim raditi.
Uvijek moram dodati 100 začina da se približi okusu koji mi se sviđa.
Jučer sam se napucao kruha i šuga od paradajza, najbolji kojeg sam ikada do sada probao.
Naravno da sam morao saznati recept, ali to mi neće biti od puno koristi.

Mislio sam si, tko zna šta stavljaju unutra...
Njihov domaći pomidor, maslinovo ulje, sol i svježi origano.
I ništa više... nisam mogao vjerovati...
Bakica mi je otkrila tajnu, sve je samo u kvaliteti paradajza.

Ovo je neka čudna mješavina, sliči pašteti, ne znam šta ima unutra - mrkva, luk, booo, nemam pojma, al je dobro

Stari roštilj, vatrica i radoznali pogledi...

Domaće kobasice na roštilju, tko tome može odoliti...

Kako se nekad vagala težina?
Mislim da ova stara vaga ima 200 godina...

Iskreno, ne znam da li mačke još uvijek ganjaju miševe, ili su to samo zbog ukrasa, ali kakva bi to mala obiteljska farma bila bez pasa i mačaka...

Re:Obiteljsko Imanje - Rođendanska Proslava 8 years ago #752

Na zidu okvir.
U okviru slika?
Nije slika nego novčanica...

Jedna od onih dobrih starih, s materijalnom podlogom.
Iz onih vremena kad se barem u teoriji, nije moglo tiskati novca po nečijoj želji.

Danas je u javnost procurilo, globalna monetarna suverenost je u privatnim rukama, novac nema nikakvu materijalnu podlogu, tiska se iz ničeg.
Središnje banke su privatne institucije.

Temeljan izvor moći leži u stvaranju novca, a ne zakona. Centralizirani novac i centralizirana moć su simbiozni par. Novčani sustav utječe na naš svakodnevni život više nego izvršne, pravosudne i zakonodavne odluke zajedno. Ako je cijela zajednica ta koja proizvodi sve i ako je ona vlasnik svega što proizvodi; u trenutku stvaranja novca kao monetarnog simbola koji iza sebe nema nikakvu materijalnu podlogu, tko treba biti vlasnik njegove vrijednosti koju ima u opticaju, odnosno tko treba ubirati zaradu na razlici između novčanice od 500 i troškova njene proizvodnje od samo 0,30; cijela zajednica, ili netko nepoznat drugi?

Isplativo Donosiocu:

• Page:
  • 1
Time to create page: 0.19 seconds