Alternative currency and balanced living system. Alternativna valuta i uravnoteženi životni sistem. Moneta alternativa e sistema di vita equilibrato.

Linija

Search

Home Forum
Welcome, Guest
Username Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Volonterstvo: Volontiranje Za Civilno Društvo

Re:Volonterstvo: Volontiranje Za Civilno Društvo 6 years, 12 months ago #934

Evo moje reakcije na komentare na uvod u ovaj članak kojeg sam postavio na blogu pollitika.com

Zoran Oštrić, osnivač stranke "Zelena Lista": "... koja glupost. Glupost na kvadrat. Već sam naslov je besmislen - nitko ne volontira za civilno društvo; kao što radeći za novac, ne radiš za profitno društvo..."

Jedina besmilenost i glupost na kvadrat ovdje je ta što ili to nisi u stanju, ili kao i neki drugi izbjegavaš shvatiti poantu cijele priče koja proizlazi baš iz samog naslova.

Potpuno je besmisleno raspravljati o zdravstvu s nekim tko još uvijek tvrdi da bolesti uzrokuju loši mirisi.

Smrtnost novorođenčadi u nedavnoj prošlosti je jako smanjena zahvaljujući toploj vodi i sapunu. Primalje su prije obavljanja porođaja prale ruke; a doktori su prvo radili obdukcije, a onda odlazili na porode bez pranja ruku. To ti je jednostavna istina, doktori su se ujedinili s crkvom i sudjelovali u masovnom uništenju ženskog dijela populacije poznatijem kao "lov na vještice".

Nije bez razloga Ignaz Semmelweis skoro spaljen na lomači zbog svoje jednostane intuicije da bi doktori trebali prati ruke prije obavljanja porođaja; dok si ti ovdje poslan zato da širiš viruse tipa "kao što radeći za novac aktualnog monetarnog sustava ne radiš za profitno društvo"; opasne po život isto toliko koliko i oni prije stotinjak godina. Sretan sam što vidim, a vidim te na suprotnoj strani.

Ah, da, poanta priče je da je osnovna svrha volontiranja za civilno društvo stvoriti uvjete u kojima će nestati potreba za volontiranjem!

Veli Jože: "civilno društvo, a financiraju ih banke...možeš pogledati po njihovom siteu. nedavno sam bila dobila nešto od njih, a na vrhu stranice ime banke...čini se da im ne možemo umaći!"

Nakon nedavne akcije Pula, Istra, Hrvatska, Europa, Svijet - Slobodni Planet, ponovo smo prijavili Crom Alternativnu Valutu u Hrvatsku Wikipediju. Kao i prošli put, i ovaj put smo ponovno cenzurirani.

Koliko ti ovo "a na vrhu stranice ime banke...čini se da im ne možemo umaći" sliči na ispriku za cenzuru "Kad (i ako) me vrijeme demantira i Alternativna Valuta Crom se pojavi u papirnatim enciklopedijama i sveučilišnim ekonomskim udžbenicima kao nešto više od zanimljivosti, ispričat ću se radi krive procjene. Do tada, ovaj članak/ova tema nema što tražiti u ovoj enciklopediji".

Da ne bi bilo zabune, evo slike sveučilišta:

Re: Volonterstvo: Volontiranje Za Civilno Društvo 4 years, 10 months ago #2709

Last Edit: 4 years, 10 months ago by administrator.

Re: Volonterstvo: Volontiranje Za Civilno Društvo 4 years, 9 months ago #2735

BIOS Postavke Državne 'Zajednice' Republika Hrvatska

Središnja banka, nacionalna valuta, parlamentarna jurisdikcija - Odgovor Ministarstva Unutarnjih Poslova Republike Hrvatske za Zahtjev Udruge Crom Alternativna Razmjena za hitno utvrđivanje činjeničnog stanja:

Re: Volonterstvo: Volontiranje Za Civilno Društvo 3 years, 6 months ago #2921

• Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.24 seconds